Shop Electrolux
Добредојдовте на Electrolux веб продавница за резервни делови и додатоци.

Пребарај

Категории

Skopje

Pureclear LS panel

Print

Description

Опис на работа

Компактен RO систем автоматски се собраа на метална рамка, насликани комора анти-корозивен слој со алуминиумски панели.

Соодветните пред-третман мора да се применуваат во зависност од квалитетот на влезните вода за да се прочисти.
Панел RO систем се состои од:
- 2 x 10 \'\' на 1 микрон prefilter,
- Магнетен вентил за старт / стоп вода,
- Стоп за префрлување недоволен притисок за довод на вода,
- Бронзеното ротациони пумпи,
- Фиберглас мембрана домување,
- TFC мембрана за средни притисоци,
- Електрични кутија со контролни + Саладин,
- Automskog autoispiranja мембрани,
- Мерач на проток чиста, отпад и рециркулација на водата,
- Регулатива рачен вентил за кружење на воздухот и отпадните води,
- 3 манометар,
- Полиамид и PVC цевки за вода,
- Предна плоча направени од алуминиум.
Прочистување капацитет се пресметува со параметрите на дојдовен вода 18 ° C и 2000ppm.

Прочистување на капацитетите осветлена / ден

Број на RO мембрани

Големина РК мембрана

1680

1

25x40

3360

2

25x40

5040

3

25x40

6720

4

25x40

4800

1

40x40

Спецификации

Naopajanje напојување: 220V / 380V
Набавка на притисокот на водата: 2-6 бар
Максимална 2500TDS дојдовен вода
Димензии: Висина 1300 x длабочина 200 х ширина 950 мм

Инсталација место

Reviews

There are yet no reviews for this product.

Бројач на посети

01243631
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
266
369
635
1240916
3863
33558
1243631

Your IP: 18.232.188.89
Server Time: 2020-07-13 12:14:26

Контакт

Electrolux Shop

E-mail:          electrolux@t-home.mk         
E-mail:          natasa@electrolux.mk      
Telephone-Bitola: +389 (0) 47  203 330
Telephone-Skopje: +389 (0) 2 3298130
Telephone-Skopje: +389 (0) 2 3225230
Fax:              +389 (0) 47 203 900
Mobile Phone Number: +389 (0) 70 237 108

Shop Electrolux