Shop Electrolux
Добредојдовте на Electrolux веб продавница за резервни делови и додатоци.

Пребарај

Категории

Skopje

AKS603 PVDF

Print

Description

Опис на работа

Дозирање пумпи обично се користат за хлорирање, односно. дезинфекција на водата за пиење.

Дозирање пумпи во протокот на вода што се издаваат хемикалии потребни за да се изврши дезинфекција на водата за пиење.

Делови на пумпата се направени од материјали кои се отпорни на оксидирачки агенси, како што се киселини и бази.

Спецификации

Напојување со електрична енергија: 240VAC

Работна температура: 5 ° до 35 ° C

Керамички топката вентил

Куќиште на ПП

Тефлонски мембрана

Димензии: 119 x 231 x 150 mm

Притисок: 8 bar

Проток: 5 l / h

Инсталација место

Reviews

There are yet no reviews for this product.

Бројач на посети

01240826
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
253
230
2241
1235039
1058
33558
1240826

Your IP: 35.175.133.127
Server Time: 2020-07-04 17:18:41

Популарни производи

Контакт

Electrolux Shop

E-mail:          electrolux@t-home.mk         
E-mail:          natasa@electrolux.mk      
Telephone-Bitola: +389 (0) 47  203 330
Telephone-Skopje: +389 (0) 2 3298130
Telephone-Skopje: +389 (0) 2 3225230
Fax:              +389 (0) 47 203 900
Mobile Phone Number: +389 (0) 70 237 108

Shop Electrolux